Pierwszy sparing naszej drużyny.

Pierwszy sparing naszej drużyny.

W towarzyskim meczu rozegranym w hali na Babiej Wsi Basket 25 Bydgoszcz pokonał AZS AJP Gorzów Wlkp. 66:61. W ten sposób obie drużyny rozpoczęły drugi etap intensywnych przygotowań do nowego sezonu ekstraklasy koszykarek.

Zarówno jedni, jak i drudzy, mają za sobą zaledwie niecałe dwa tygodnie treningów. Na dodatek bydgoska rzucająca Janessa Jeffery ze względu na przeziębienie w zajęciach uczestniczy zaledwie od minionej środy, a trener gości dysponował tylko 8-osobowym składem (nie dojechały jeszcze Amerykanki – obwodowa Kathleen Doyle i podkoszowa Megan Gustafson). Na parkiecie pojawiła się za to doskonale znana bydgoskim kibicom Agnieszka Szott-Hejmej (5 lat w Artego, 2010-2013 i 2017-2019), która na ostatni, jak zapowiada, sezon w swojej bogatej karierze postanowiła wrócić do rodzinnego Gorzowa. I, jak zwykle, imponowała walecznością i skutecznością.

Na tym etapie budowania formy obu ekip, mecz ze zrozumiałych względów nie mógł być efektownym widowiskiem. Sporo było z obu stron niedokładności, wiele niecelnych rzutów, ale też i dużo walki w obronie.

Spotkanie miało bardzo wyrównany przebieg. Podopieczne Piotra Kulpekszy przechyliły szalę zwycięstwa na swoją stronę dopiero w samej końcówce (37-39 min), kiedy to Karina Michałek, Julie McBride oraz Angelika Stankiewicz celnie przymierzyły z dystansu.

W sobotę kolejny sparing z drużyną z Gorzowa, także zamknięty dla publiczności.

Basket 25 Bydgoszcz – AZS AJP Gorzów Wlkp. 66:61 (16:15, 18:16, 13:13, 19:17)

Basket 25: Szajtauer 11, McBride 10 (2×3), Międzik 9 (2), Ervin 8, Michałek 7 (1) oraz Stankiewicz 11 (2), Jeffery 4, Faleńczyk 3, Roksana Sobiech 3 (1), Wiktoria Sobiech 0, Wiktoria Zasada 0.

AZS AJP: Hristova 16 (1), Kaczmarczyk 13, Green 9, Owczarzak 6, Dźwigalska 3 (1) oraz Szott-Hejmej 11 (1), Matkowska 3 (1), Kuczyńska 0.

Tekst: Tadeusz Nadolski.

Other Articles

Instagram
Wygrywamy 66:61 w sparingu z @azsajpgorz…
Mecz
Turniej Gdynia 2020
Porażka w drugim sparingu z AZS AJP Gorzowem Wlkp.