Turniej Gdynia 2020

Porażka w drugim sparingu z AZS AJP Gorzowem Wlkp.

Koszykarki AZS AJP Gorzów Wlkp. okazały się lepsze od Basketu 25 Bydgoszcz w drugim meczu towarzyskim, rozegranym w hali na Babiej Wsi. Goście wygrali 69:64, rewanżując się za piątkową porażkę 61:66.

W stosunku do wcześniejszej konfrontacji trener Basketu 25, Piotr Kulpeksza, nieco obniżył i zmienił skład pierwszej piątki. W miejsce Magdaleny Szajtauer i Julie McBride na boisku pojawiły się Angelika Stankiewicz i Janessa Jeffery. Ta ostatnia pokazała, że jej pozyskanie było strzałem w dziesiątkę bydgoskiego klubu. Tak silnej fizyczne, uniwersalnej – zarówno w ataku, jak i w obronie – rzucającej dawno w Bydgoszczy nie było. „Chucky” imponowała licznymi przechwytami, efektownymi asystami i seryjnymi akcjami zakończonymi zdobyciem punktów. Ostatecznie Amerykanka zgromadziła na swoim koncie aż 26 „oczek”.

Mecz toczył się falami. Pierwsza połowa przebiegała pod znakiem przewagi gorzowianek. W 19 min po „trójce” Agnieszki Szott-Hejmej było już 27:41. Na szczęście miejscowe otrząsnęły się. Gorzowianki przez pierwsze 7 min trzeciej kwarty zdobyły tylko 2 pkt i w 28 min było już 53:48 dla Basketu 25. Potem toczył się w miarę wyrównany bój, z którego zwycięsko wyszły przyjezdne.

A tak obie te potyczki podsumował trener Basketu 25, Piotr Kulpeksza: – Jak wiadomo, w takich spotkaniach końcowe wyniki nie mają większego znaczenia. Chciałbym przypomnieć, że były to pierwsze mecze po sześciu miesiącach przerwy. To musiało się odbić na zawodniczkach. Było nerwowo, sporo strat, choć zdarzały się fragmenty, gdzie graliśmy naprawdę nieźle. Trzeba zwrócić uwagę, że jest to nowy zespół, który potrzebuje więcej czasu, żeby się zgrać. Na razie jest za wcześnie, żeby wyciągać jakieś daleko idące wnioski. Na pewno przeanalizujemy te mecze pod kątem indywidualnym, bo też musimy lepiej poznać nowe koszykarki. Teraz czekają nas kolejne sparingi. W Trójmieście od czwartku zmierzymy się z Politechniką Gdańską, Arką Gdynia i AZS Lublin.

Basket 25 Bydgoszcz – AZS AJP Gorzów Wlkp. 64:69 (14:18, 21:26, 18:12, 11:13)

Basket 25: Jeffery 26 (1×3), Ervin 9, Międzik 8 (1), Stankiewicz 7, Michałek 0 oraz Szajtauer 7, Faleńczyk 3, Wiktoria Sobiech 2, McBride 2, Roksana Sobiech, Zasada, Nogal 0.

AZS AJP: Hristova 20 (2), Green 14, Kaczmarczyk 10, Matkowska 6 (1), Owczarzak 3 (1) oraz Szott-Hejmej 11 (1), Dźwigalska 3 (1), Kuczyńska 2.

Tekst: Tadeusz Nadolski.