Shante Ewans - KS Basket 25 Bydgoszcz

Shante jedną z liderek reprezentacji Słowenii

Listopadowe okienko kwalifikacji do EuroBasketu 2021 odbywa się w sześciu „bańkach”, które goszczą poszczególne grupy. Polska swój mecz rozegra w Stambule, gdzie zmierzy się z Wielką Brytanią (sobota, godz. 19.00, w składzie kadry jest Angelika Stankiewicz). Transmisja wszystkich spotkań na kanale FIBA youtube.

Shante Evans - KS Basket 25 Bydgoszcz
foto. Elwira Nogal

Listopadowe okienka kwalifikacyjne z powodu pandemii COVID-19 odbędą się w formie „baniek”. Wszystko po to aby zarówno drużyny, jak i wszystkie osoby organizującej dany turniej mogły czuć się bezpiecznie. Podobnie może być z lutowym okienkiem na kolejne mecze kwalifikacyjne, jednak decyzja co do tego zostanie podjęta w grudniu.


Awans na turniej finałowy wywalczą zwycięzcy grup oraz pięć najlepszych drużyn z drugich miejsc. Aby wyłonić pięć najlepszych drużyn z drugich miejsc, pod uwagę nie będą brane wyniki uzyskane z zespołami z ostatnich miejsc.


EuroBasket odbędzie się od 17 do 27 czerwca 2021 roku we Francji oraz w Hiszpanii. 

W grupie A reprezentacja Słowenii bez problemów pokonała w Heraklionie Islandię 94:58 i ma już dwa zwycięstwa na swoim koncie. Bardzo dobrze wypadła nasza środkowa Shante Evans, która w ciągu 25 minut rzuciła 21 „oczek” i zebrała 7 piłek. Liderką zespołu była Annamaria Prezelj (w Polsce w latach 2017-2020 grała w Gorzowie), która rzuciła 23 punkty i dodała do tego 4 zbiórki i 3 asysty. 

Tekst: Tadeusz Nadolski