Stankiewicz KS Basket 25

Shante Evans poprowadziła Słowenię do zwycięstwa

Odbyły się kolejne mecze eliminacyjne do mistrzostw Europy koszykarek 2021. Na boiskach wystąpiły dwie nasze zawodniczki.

Shante Evans - KS Basket 25 Bydgoszcz
foto. Elwira Nogal

Po raz kolejny rewelacyjnie spisała się Shante Evens. Nasza podkoszowa była najskuteczniejszą zawodniczką Słowenii. Jej reprezentacja ma już na swoim koncie 4 zwycięstwa i awans do finałów EuroBasketu praktycznie w kieszeni, bowiem do rozegrania pozostały jej jeszcze dwa mecze – z Bułgarią (w pierwszej rundzie 72:64) i najsłabszą w grupie A Islandią (94:58). 

Shante przebywała na parkiecie 27.52 min i otarła się o double-double. W tym czasie zdobyła 22 pkt (8/13 za 2, 6/9 za 1) oraz miała 9 zbiórek (7 w ataku, 2 w obronie) i 2 asysty.

Nic dobrego natomiast nie można powiedzieć o występie polskiej kadry, która w Stambule zmierzyła się z Wielką Brytanią. Tylko w pierwszej kwarcie biało-czerwone zagrały agresywnie w obronie i zdołały ja wygrać. Potem dominacja Brytyjek nie podlegała już dyskusji i ostatecznie skończyło się niemal pogromem. Polska ma do rozegrania w grupie F jeszcze dwa pojedynki z Białorusią, ale szans na grę w finałach ME już praktycznie nie ma.

Wielka Brytania – Polska 77:49 (10:15, 27:13, 16:13, 24:8).

Angelika Stankiewicz nie otrzymała zbyt wiele szans od trenera Karola Kowalewskiego, który zastąpił zarażonego koronawirusem pierwszego szkoleniowca Marosa Kovacika. Na boisku spędziła jedynie 3.12 min, w tym czasie oddała jeden niecelny rzut za 2.

Tekst: Tadeusz Nadolski