Co nas czeka w najbliższych dniach i tygodniach?

23 sierpnia jeszcze w krajowym składzie rozpoczęliśmy przygotowania do sezonu 2021/2022 Energa Basket Ligi Kobiet.

Dla kibiców przygotowaliśmy krótką „ściągę”, zawierającą najważniejsze informacje, dotyczącego tego, co czeka nas w najbliższych dniach i tygodniach.

30.08 Dołączyła do nas Laura Miskiniene i wzięła udział w pierwszym treningu.

10.-12.09 Pierwsze sparingi. Na turnieju towarzyskim w Lublinie naszymi rywalami będą Polonia Warszawa (beniaminek EBLK), Ślęza Wrocław i miejscowy AZS UMCS.

14.09 W Bydgoszczy pojawi się szwedzka skrzydłowa Nathalie Fontaine.

17.-19.09 W piątek we własnej hali zagramy ze Ślęzą Wrocław, w sobotę w Toruniu zmierzymy się z AZS UMCS Lublin, a w niedzielę, ponownie w Arenie Bydgoszcz, z AZS Gorzów.

20.09 Będziemy już niemal w komplecie, bowiem treningi z naszymi dziewczynami rozpocznie amerykańska środkowa Jillian Alleyne.

Fani są zapewne zainteresowani, kiedy do gry będzie gotowa kontuzjowana w poprzednim sezonie Janessa Jeffery. – Czekamy na ostateczne konsultacje lekarskie dotyczące stanu jej zdrowia. Na razie nic więcej nie mogę powiedzieć – wyjaśnił trener Piotr Kulpeksza.

23.09 W Atenach zagramy pierwszy mecz kwalifikacji do EuroCup. Naszym przeciwnikiem będzie drużyna Eleftheria Moschatou.

30.09 Rewanż w Bydgoszczy z grecką ekipą. Lepszy w tym dwumeczu znajdzie się w fazie grupowej Pucharu Europy. W razie sukcesu wiadomo, że trafimy do gr. E, gdzie trafimy na Nadieżdę Orenburg, Olympiakos Pireus oraz Crvenę Zvezdę Belgrad.

2.10 Oficjalna inauguracja sezonu EBLK. W grodzie Kopernika w derbach powalczymy z miejscową Energą.

Tekst: Tadeusz Nadolski