Z BC Polkowice bez Laury Miskiniene!

To był bardzo nieudany wyjazd do Grecji. W środę w pierwszej kolejce fazy grupowej EuroCup przegraliśmy z Olympiakosem Pireus 68:103.

Jak by tego było mało w czwartej kwarcie tego pojedynku po zderzeniu w pełnym biegu z jedną z greckich koszykarek parkiet z grymasem bólu przy pomocy koleżanek i sztabu szkoleniowego opuściła Laura Miskiniene.

– Laura doznała urazu kolana. Bolące miejsce natychmiast zostało obłożone lodem i na razie nie ma wysięku. Do Bydgoszczy wracamy w piątek i niemal natychmiast zostanie poddana specjalistycznym badaniom. Mamy już umówionych lekarzy, którzy po rezonansie magnetycznym ocenią stan zdrowia naszej Litwinki. Więcej będziemy mogli powiedzieć dopiero w poniedziałek lub wtorek. Oby nie stało się najgorsze, czyli uszkodzenie więzadeł krzyżowych. Nawet jeśli nie spełni ten czarny scenariusz, to już dziś mogę powiedzieć, że Laura na pewno nie zagra w niedzielę z Polkowicami, a także w dwóch naszych kolejnych meczach – pucharowym w Rosji oraz ligowym w Gdyni z Arką – powiedział trener Piotr Kulpeksza.

Tak więc na razie będziemy musieli sobie radzić bez naszej gwiazdy. Bo przecież Litwinka jest jedną z tych zawodniczek, które stanowią o sile podkoszowej drużyny. Już nas do tego przyzwyczaiła, że prezentuje równą, wysoką formę. Potwierdziła to w czasie ostatniego pojedynku z AZS Politechniką Poznań (91:85 po dogrywce), po którym została wybrana graczem drugiej kolejki EBLK. Złożyły się na to jej wyśrubowane statystyki – 22 pkt, 17 zbiórek, 6 asyst oraz eval na poziomie 37.

A w konfrontacji z aktualnym wicemistrzem Polski jej obecność na parkiecie bardzo by się przydała. Drużyna BC Polkowice, podobnie jak my, ma dotąd na swoim koncie dwa zwycięstwa – 83:78 z beniaminkiem Polonią Warszawa oraz 95:63 z Zagłębiem Sosnowiec. W ekipie „Pomarańczowych” aż pięć zawodniczek legitymuje się dwucyfrowym dorobkiem punktowych. Są to Amerykanki Stephanie Mavunga (poz. 4-5, śr. 15,5 pkt i zb.), Feyonda Fitzgerald (rozgrywająca, 15,0), Serbka Sasa Cado (poz. 2, 13,5 pkt), Weronika Gajda (poz. 1-2, 10,0) oraz Greczynka Artemis Spanou (poz. 4-5, 10,0).

Mecz w Arenie Bydgoszcz rozpocznie się w niedzielę, 17 października, o godz. 17.00.

Tekst: Tadeusz Nadolski