Gatling wraca do Areny Bydgoszcz

Powoli kończymy naszą grupową (E) przygodę z tegoroczną edycją EuroCup (dotąd cztery porażki). Nie była ona udana, ale nasz trapiony kontuzjami zespół, nie miał szans na włączenie się do walki o awans do kolejnej rundy tej rywalizacji.

Do rozegrania pozostały już tylko dwie kolejki. W czwartek, 24 listopada, w Arenie Bydgoszcz zmierzymy się z Nadieżdą Orenburg (godz.18.00).

Rosyjski zespół z kompletem czterech zwycięstw na swoim koncie jest już pewny dalszej gry. W pierwszym spotkaniu w dalekim Orenburgu gospodynie pokazały swoją siłę, pewnie zwyciężając z nami 77:45. Teraz także będzie zdecydowanym faworytem.

Przy okazji tego pojedynku warto przypomnieć jedną ciekawostkę (pisaliśmy już o tym przy okazji pierwszego spotkania). Liderką Nadieżdy, jeśli chodzi i punkty i zbiórki (śr. 20, 3 pkt i 10,8 zb.), jest Amerykanka (posiada też paszport Czarnogóry) Markeisha Gatling. Grająca na pozycji środkowej zawodniczka (196 cm) swoją profesjonalną karierę w Europie po ukończeniu studiów w USA zaczynała w styczniu 2015 roku w… naszej ekipie (wówczas Artego). Tak więc po ponad sześciu latach ponownie wystąpi w Arenie Bydgoszcz, ale już w roli naszej rywalki.

Tekst: Tadeusz Nadolski