Zamykamy ten rozdział

W środę. 1 grudnia, zakończymy tegoroczną przygodę z EuroCup. Tym razem nie udało się naszej ekipie wywalczyć prawa gry w kolejnym etapie tej rywalizacji.

W ostatnim spotkaniu w grupie E zagramy na wyjeździe z Crveną Zvezdą Belgrad (godz. 20.00, relacja na stronie www.fiba.basketball/eurocupwomen/21-22). Dla obu drużyn będzie to mecz o przysłowiową pietruszkę, bowiem szanse na awans straciły już wcześniej. W gr. E najlepsze okazały się Nadieżda Orenburg (komplet zwycięstw) oraz Olympiakos Pireus. Obie zmierzą się ze sobą w ostatniej kolejce. Nadieżda może sobie pozwolić nawet na 18-punktową porażkę, a i tak zachowa pierwsze miejsce.

Dla podopiecznych Piotra Kulpekszy będzie okazja, by na finiszu zapisać na swoim koncie jedną jedyną wygraną (dotąd pięć porażek). A nie będzie to łatwe zadanie, bowiem w Bydgoszczy lepsze okazały się rywalki (80:73). Jak zapewne kibice pamiętają, kluczową dla tamtego pojedynku okazała się trzecia kwarta, przegrana przez nas 7:21. Pogoń w ostatniej odsłonie nie przyniosła rezultatu.

Jedno jest pewne. Po powrocie z Belgradu będziemy mogli się skupić tylko na rozgrywkach ligowych. Już w najbliższą niedzielę czeka nas kolejne trudne wyzwanie – wyjazdowe spotkanie ze Ślęzą Wrocław.

Tekst: Tadeusz Nadolski