Nieudany rewanż w Belgradzie

Bez zwycięstwa zakończyliśmy swój udział w tegorocznej edycji EuroCup.

W szóstym, ostatnim, meczu fazy grupowej przegraliśmy w Belgradzie z Crveną Zvezdą 69:73. Tak więc Serbki po raz drugi okazały się lepsze od naszej drużyny (w Bydgoszczy było 73:80).

Dla obu ekip wynik tego meczu nie miał większego znaczenia, bowiem już wcześniej straciły szanse awansu do kolejnego etapu. Po pierwszej niezłej połowie (momentami w drugiej kwarcie prowadziliśmy nawet 11-12 punktami) wydawało się, że możemy ze stolicy Serbii wrócić z tarczą. Niestety, w trzeciej i czwartej odsłonie minimalnie lepsze były gospodynie.

Crvena Zvezda Belgrad – Polskie Przetwory Basket 25 Bydgoszcz 73:69 (16:19, 18:21, 21:12, 18:17).

Polskie Przetwory Basket 25 Bydgoszcz: Alleyne 25 (15 zbiórek), Stankiewicz 13 (1×3), Michałek 11 (1), Houser 10 (11 asyst), Fontaine 6 (2) oraz Poboży 4, Zasada 0, Zmierczak 0.

Tekst: Tadeusz Nadolski, fot. FIBA