Żegnamy się z Magdaleną Szajtauer

Magdalena Szajtauer nie jest już naszą zawodniczką. Kontrakt rozwiązany został za porozumieniem stron.

– Gdy dołączyła do nas Laura Miskiniene mieliśmy na pozycjach 4-5 łącznie z Szajtauer aż pięć koszykarek, a w odwodzie jest jeszcze na razie kontuzjowana Zuzanna Krupa z rocznika U-23. W tej sytuacji Magda nie mogła dostać od nas większej liczby minut, tak jej potrzebnych, by wróciła do wysokiej dyspozycji po kontuzji. Dlatego daliśmy jej wolną rękę w poszukiwaniu nowego klubu – wyjaśnia trener Piotr Kulpeksza.

Magdalena Szajtauer urodziła się w Wiśle 8 marca 1995 roku. Już w wieku 15 lat trafiła do Gorzowa, gdzie spędziła większość swojej kariery. Potem reprezentowała barwy AZS UMCS Lublin i Ślęzy Wrocław. W 2020 roku zasiliła nasze szeregi. Jednak jej pierwszy sezon w Bydgoszczy był bardzo pechowy. Rozegrała tylko 7 spotkań (śr. 20,12 min, 4,0 pkt i 5,9 zb.), po czym doznała poważnej kontuzji. W tym sezonie była zawodniczką głębokich rezerw – 5 meczów, 5,48 min, 0,8 pkt, 1,6 zb.

Magdzie dziękujemy za wszystko, co zrobiła dla naszego klubu i życzymy dalszych sukcesów na koszykarskich parkietach.

Tekst: Tadeusz Nadolski