Transfer z Grecji. Wzmacniamy obwód

Po odejściu Magdaleny Szajtauer władze klubu nie próżnują. W zespole już pojawiła się nowa zawodniczka, która zadebiutuje w niedzielnym meczu we Wrocławiu.

Będzie nią Niki Eivery. Amerykanka ma także grecki paszport, dlatego może dołączyć do drużyny, w której, jak wiadomo, zgodnie z limitem są już dwie koszykarki zza oceanu.

Eivery urodziła się w 1986 roku w Nowym Jorku, gra na pozycjach 1-2. Jest absolwentką Eastern Kentucky University. W Europie występowała, m.in., na Węgrzech i w Szwecji. Ma za sobą również grę w reprezentacji swojej drugiej ojczyzny. W 2020 roku podpisała kontrakt z greckim zespołem Eleftheria Moschatou. Jest to dobrze nam znana ekipa, bowiem we wrześniu 2021 r. zmierzyliśmy się z nią w kwalifikacjach do EuroCup, odnosząc dwa zwycięstwa. W tych pojedynkach nowy nabytek przeciwko nam nie wystąpił.

W sezonie 2020/2021 Niki Eivery w 9 meczach spędzała na parkiecie średnio 27,3 min (9,8 pkt i 3,1 as.). W tym sezonie w 9-zespołowej ekstraklasie greckiej rozegrano dotąd cztery kolejki. Eleftheria z jedną wygraną okupuje ostatnie miejsce. Eivery zagrała w trzech spotkaniach (38,7 min, 15,7 pkt, 3,7 as.).

Tekst: Tadeusz Nadolski