W Poznaniu podwójny debiut

W 13. kolejce EBLK na wyjeździe naszym rywalem będzie Enea AZS Politechnika Poznań. Początek meczu w środę, 29 grudnia, o godz. 18.00.

Patrząc na aktualną sytuację w tabeli wydawać by się mogło, że nie powinniśmy mieć problemów z zainkasowaniem dwóch punktów (my mamy bilans 6-5, AZS 2-9). Ale nic bardziej mylnego.

Po pierwsze, w Bydgoszczy strasznie się męczyliśmy z tym przeciwnikiem. Jak pamiętamy, na początku czwartej kwarty przegrywaliśmy już 14. punktami. I dopiero nasza szalona pogoń doprowadziła do dogrywki i ostatecznie wygranej 91:85. Po drugie, co prawda akademiczki pokonały jedynie dwa najsłabsze dotąd zespoły tego sezonu (GTK Gdynia i Energa Toruń), ale w kilku innych, ostatecznie przegranych, pojedynkach walczyły bardzo dzielnie, ulegając niewielką różnicą punktów. To świadczy, że w tej drużynie jest spory potencjał.

Jak już informowaliśmy, w tym spotkaniu dojdzie do podwójnego debiutu. W szeregach gospodyń po raz pierwszy wystąpi Michaela Houser, która odeszła z Bydgoszczy ze względu na to, że do gry po długiej kontuzji (od stycznia br.) wraca Janessa Jeffery. Dla tej drugiej z kolei będzie to pierwszy występ w naszej koszulce w tym sezonie.

Houser to nie jedyne wzmocnienie zespołu prowadzonego przez Grzegorza Zielińskiego, który w niedzielę zjawił się w Arenie Bydgoszcz na meczu z Energą Toruń, by „podglądać”, jak wygląda nasza gra i jak spisuje się jego nowy nabytek. Tuż przed świętami do poznańskiej ekipy dołączyła znana nam (w Artego w sezonie 2017/2018) doświadczona Julia Grądzka (panieńskie nazwisko Adamowicz), która wystąpiła w meczu z Zagłębiem Sosnowiec (przegranym 62:78, Grądzka 16,50 min, 0 pkt). Dodajmy, że występująca na pozycji nr 3 zawodniczka poprzedni sezon także spędziła w AZS.

Tekst: Tadeusz Nadolski