Puchar Polski w Bydgoszczy. Nie znamy wszystkich uczestników

Nasz klub będzie gościć finałowy turniej Suzuki Pucharu Polski koszykarek (28-30 stycznia), w którym uczestniczyć będzie 6 zespołów. Już po raz drugi (poprzednio w 2019). Przypomnijmy, że w 2018 r. jako Artego w Gdyni triumfowaliśmy w tej rywalizacji.

Niestety, koronawirus nieco pokrzyżował szyki organizatorom. Nie wdając się w szczegóły, o tym, kto ostatecznie będzie grał w Arenie Bydgoszcz, przekonamy się po zaległym meczu Polski Cukier Pszczółka AZS UMCS Lublin – Polonia Warszawa (23 stycznia). Ten pojedynek zadecyduje o rozstawieniu w półfinale (wcześniej odbędą się dwa mecz ćwierćfinałowe). Jeśli triumfuje AZS, to od razu znajdzie się w czwórce najlepszych ekip, jeśli „Czarne Koszule”, to rozstawiony będzie BC Polkowice.

Na ten moment nie znamy także szóstego uczestnika PP. Jeśli triumfuje AZS będzie to Ślęza Wrocław, jeśli Polonia – to drużyna ze stolicy.

W środę, 19 stycznia, w Urzędzie Miasta Bydgoszczy, odbyło się losowanie par ćwierćfinałowych.

My w zależności od wyniku wspomnianego już spotkania zmierzymy się w piątek, 28 stycznia z AZS UMCS Lublin lub BC Polkowice. Drugą parę tworzą Ślęza Wrocław/Polonia Warszawa – AZS Uniwersytet Gdański (najlepsza drużyna I ligi).

W sobotnim półfinale zagrają więc: Polskie Przetwory Basket 25 Bydgoszcz/AZS UMCS Lublin/BC Polkowice – AZS UMCS/BC Polkowice oraz Ślęza Wrocław/Polonia Warszawa/AZS UG – VBW Arka Gdynia (uczestnik Euroligi).

Tekst: Tadeusz Nadolski, grafika EBLK