Czy przyjadą w pełnym składzie?

Zagłębie Sosnowiec będzie naszym rywalem w 17. kolejce EBLK. Mecz zaplanowano na sobotę, 22 stycznia. Początek w Arenie Bydgoszcz o godz. 18.30.

Najbliższy przeciwnik (bilans 6-7, my 8-6) skompletował w tym sezonie bardzo ciekawy skład i raczej pewnie zmierza do zakwalifikowania się do fazy play off, choć ostatnio ma problemy z kontuzjami kluczowych zawodniczek – i to na pozycjach podkoszowych. Najpierw z drużyny wypadła Nina Bogicević, która opuściła już cztery mecze, a ostatnio Aisha Sutherland. Serbka dawała swojej ekipie średnio 19,3 pkt i 6,0 zbiórek, a Amerykanka odpowiednio 14,7 i 9,0. Już te liczby pokazują, jak ważne są to ogniwa w rotacji hiszpańskiego trenera Jorge Aragonesa. Czy zobaczymy je nad Brdą, na razie nie wiadomo.

W pierwszej rundzie po wyrównanym pojedynku okazaliśmy się lepsi wygrywając 83:75. W poprzedniej kolejce Zagłębie, mimo tak poważnych dziur w składzie, w Gorzowie na dało się rozbić i przegrało 71:87, my z kolei w stolicy pokonaliśmy Polonię 88:80, ale – jak wiadomo – straciliśmy już do końca sezonu Janessę Jeffery.

Na koniec dodajmy, że liderkami, bardzo groźnymi w ataku, są na pozycji nr 1 Jessica January (śr. 19,8 pkt, 6,6 zb. i 8,0 as.) oraz na pozycji nr 4 znana z występów w poprzednim sezonie za miedzą w Toruniu Austriaczka Helga Sarah Sagerer (13,5 pkt i 6,0 zb.).

Tekst: Tadeusz Nadolski