W Sisu Arenie konfrontacja z mistrzem!

W zaległym meczu z 15. kolejki EBLK w środę, 23. lutego (17.00), na własnym parkiecie staniemy naprzeciwko Arce Gdynia.

Aktualne jeszcze mistrzynie kraju legitymują się bilansem 11-5 i wszystko wskazuje na to, że po rundzie zasadniczej uplasują się na trzeciej pozycji. My z 10. zwycięstwami i 7. porażkami ciągle walczymy o jak najwyższą lokatę przed play offami.

W ostatniej kolejce podopieczne Jeleny Skerović nie miały najmniejszych problemów z pokonaniem 94:47 grającej już tylko w krajowym składzie Energi Toruń. My z kolei w niedzielnym pojedynku, po ciężkim, wyrównanym boju, wygraliśmy ze Ślęzą Wrocław 69:63. Dodajmy jeszcze, że jesienią w Gdyni gospodynie okazały się lepsze (89:70).

VBW Arka, choć zanotowała w tym sezonie kilka wpadek z niżej notowanymi przeciwnikami, jest zespołem groźnym, mocnym zarówno w strefie podkoszowej, jak i na obwodzie. Na dodatek, po blisko półtoramiesięcznej przerwie spowodowanej kontuzją, niedawno do gry wróciła Alice Kunek. Australijka z irlandzkim paszportem znana jest ze swoich snajperskich umiejętności, co potwierdziła we wspomnianym już meczu z Energą, w którym zdobyła 26 pkt (4/6 za 3, 9/14 z gry).

Liderkami jeśli chodzi o średnio zdobywane punkty są amerykańskie zawodniczki na pozycjach 4-5. Megan Gustafson ma ich 14,6 (plus 7,8 zb.), a Morgan Bertsch – 11,7.

Tekst: Tadeusz Nadolski