Z Gdyni wróciliśmy ze zwycięstwem

W przedostatniej kolejce rundy zasadniczej EBLK wszystko odbyło się zgodnie z planem, choć w Gdyni w meczu z GTK dopiero w drugiej połowie pokazaliśmy naszą wyższą koszykarską jakość, zwyciężając ostatecznie 75:63. Była to nasza 11. wygrana w tym sezonie.

Pierwsza połowa meczu nie przebiegała po naszej myśli. O ile jeszcze w otwierającej kwarcie nie wyglądało to najgorzej, to w kolejnej to młode gdyńskie zawodniczki dyktowały warunki gry. W ciągu 20 min ani razu (na 11 prób) nie trafiliśmy z dystansu. Z kolei nasze rywalki uczyniły to trzykrotnie w II „odsłonie” i głównie dzięki temu przed przerwą osiągnęły 6-punktowe prowadzenie, a wcześniej w 17 min było nawet 32:23. Z naszej strony jedynie Nathalie Fontaine zaprezentowała się bardzo dobrze (12 pkt, 6/8 z gry).

Po zmianie stron obraz na boisku zmienił się diametralnie (choć w 23 min GTK prowadziło już 45:32). Nasze dziewczyny zagrały wreszcie z zębem w obronie i skuteczniej w ataku. W III kw. Karina Michałek dwukrotnie celnie przymierzyła zza linii 6,75 m (to były pierwsze trójki w tym meczu, ale w całym spotkaniu drużyna miała zaledwie 4/19), punktowały także jej koleżanki. W tej sytuacji systematycznie budowaliśmy swoją przewagę, która w połowie ostatniej kw. przekroczyła 10 „oczek” (57:68). Już do ostatniej syreny nasza wygrana ani przez moment nie była zagrożona. Wpływ na to miała niewątpliwie nasza zdecydowana przewaga na obu tablicach (zbiórki 45-26).

Odnotujmy jeszcze solidny występ naszej młodzieżowej koszykarki, Wiktorii Sobiech, która zdobyła 9 pkt (2/5 z gry, 5/8 za 1 oraz 5 asyst i 4 straty), a także fakt, że w naszych szeregach zabrakło kontuzjowanej w poprzednim meczu Angeliki Stankiewicz.

GTK Gdynia – Polskie Przetwory Basket 25 Bydgoszcz 63:75 (12:14, 26:18, 13:23, 12:20)

GTK Gdynia: Ossowska 17 (2×3), Marcinkowska 12, Wińkowska 10, Parzeńska 8 (1), Niemojewska 5 oraz Piestrzyńska 6 (2), Kobylińska 3 (1), Szulc 2.

Polskie Przetwory Basket 25 Bydgoszcz: Fontaine 16, Michałek 14 (2), W. Sobiech 9, Eivery 7 (1), Alleyne 6 (15 zb.) oraz Miskiniene 10, Poboży 8, Zasada 3 (1), Zmierczak 2, Krupa 0, Świątkowska 0.

W ostatniej kolejce zmierzymy się z Pszczółką Polskim Cukrem AZS UMCS Lublin w Hali Arenie w piątek 03.04.22 o godzinie 18.

Tekst: Tadeusz Nadolski