Sobota zaczęła od wygranej II ligi , oby dobra passa trwała dalej.

Nasz II ligowa drużyna pokonała na wyjeździe UKS Dwójka Nidzica.

Spotkanie zaczęło się od kilku błędów naszej drużyny i prowadzenia gospodyń 7:4, które jednak nie utrzymało się zbyt długo i kontrolę nad meczem przejęły Bydgoszczanki które po m.in dwóch rzutach za 3 punkty Roksany Sobiech czy akcji 2+1 Darii Nogal objęły wyraźne prowadzenie i po 1 kwarcie prowadziły 13:31

W 2 kwarcie oba zespoły pokazały słabą skuteczność, stąd w niej niski wynik (15:14) i prowadzenie Bydgoszczanek po 1 połowie 28:45. 3 kwartą nasze zawodniczki rozstrzygnęły mecz na swoją korzyść, na początku głównie za sprawą Alicji Maławy i R. Sobiech zanotowały serię 16:0, ich prowadzenie sięgnęło rozmiarów 28:61 i stało się jasne, że nic w tym meczu już im się złego nie stanie. Na przerwę przed ostatnią odsłoną drużyny schodziły z wynikiem 39:75. Końcowe 10 minut było odmienne od wcześniejszych części meczu, zespół z Nidzicy postawił na agresywną obronę, co przyniosło im efekty, w postaci zdobywanych punktów, które dawały gospodyniom dużo entuzjazmu.

Wypracowana wcześniej przewaga punktową Basketu 25 okazała się jednak zdecydowanie za wysoka i to bydgoski zespół wygrał spotkanie wynikiem 70:99.

opis Adam Cyranowicz