Jeszcze jeden transfer

Mamy bardzo dobrą informację dla naszych wiernych fanów. Gdy wydawało się, że skład na nowy sezon Energa Basket Ligi Kobiet jest już zamknięty, okazało się, że w powstała szansa na zakontraktowanie jeszcze jednej zawodniczki.

Miło nam poinformować, że naszą koszulkę założy Martyna Pyka. Występująca na pozycjach 2-3 zawodniczka urodziła się 12. listopada 1995 roku w Kłodzku. Poważną przygodę z basketem rozpoczęła w 2012 roku w WKK Wrocław. Dwa lata spędziła ucząc się i trenując w SMS PZKosz. Łomianki. Potem przez pięć lat (z roczną przerwą w EBLK w sezonie 2019/2020 w Enea AZS Poznań) reprezentowała barwy AZS Politechniki Gdańskiej.

Bardzo udany był dla niej poprzedni sezon. Przeniosła się do Warszawy, do beniaminka EBLK. W 17. spotkaniach (13 razy w wyjściowej piątce) w ciągu śr. 23,25 min zdobywała dla Polonii Warszawa śr. 9,9 pkt. Dwukrotnie znalazła się w I piątce tygodnia rozgrywek ekstraklasy. Ciekawostka jest fakt, że jednym z najlepszych meczów był ten rozegrany przeciwko nam w stolicy, który zakończyła z dorobkiem 21 pkt.

W swoim dorobku ma, między innymi, złoty medal mistrzostw Polski U-22 (2015 r.). Powoływana była także do szerokiej kadry reprezentacji Polski.

Tekst: Tadeusz Nadolski