Pierwszy sprawdzian. Gramy z PSI Eneą Gorzów!

Wkraczamy w decydujPącą fazę przygotowań do rywalizacji Energa Basket Ligi Kobiet 2022/2023.

W piątek, 16 września (godz. 16.00) i sobotę (17.09., godz. 12.00) we własnej hali rozegramy dwie towarzyskie potyczki z PSI Eneą Gorzów Wlkp. Decyzją władz naszego klubu będą to sparingi otwarte, dostępne dla kibiców (oczywiście bezpłatnie).

Fani będą więc mieli okazję obejrzeć po raz pierwszy w akcji mocno przemeblowaną naszą ekipę. Obecnie trenujemy już niemal w komplecie. Brakuje jedynie Shante Evans, która w Bydgoszczy zamelduje się w niedzielę. Dodajmy jeszcze, że w tych dniach dołączyła do nas Marta Wieczyńska. To młoda koszykarka (ur. 18 maja 1998 r.), która swoją karierę związała przede wszystkim z Toruniem. W poprzednim sezonie w barwach „Katarzynek” rozegrała 20 spotkań (śr. blisko 17 minut, 3,5 pkt). W Polsce zasłynęła w 2012 roku, kiedy to wieku zaledwie 14 lat zadebiutowała na parkietach ekstraklasy w pojedynku z… Gorzowem (20 października).

Przypomnijmy, że zespół z Gorzowa to czwarta ekipa poprzedniego sezonu. Także w tym roku zbudował mocny i ciekawy skład, który pod wodzą wieloletniego trenera w tym klubie, Dariusza Maciejewskiego, ponownie chce odegrać niepoślednią rolę w rozgrywkach EBLK. W drużynie z poprzedniego sezonu pozostały: Dominika Fiszer (z domu Owczarzak), Julita Michniewicz, Karolina Matkowska, Ewelina Śmiałek, Wiktoria Keller. Nowymi twarzami są: Tilbe Senyurek (Turcja), Chantel Horvat, Allana Smith (obie Australia), Julia Bazan (poprzedni sezon GTK Gdynia i VBW Arka Gdynia), Zoe Wadoux (Francja), Lindsay Allen (USA).

Tekst: Tadeusz Nadolski