W środę gramy z VBW Arka Gdynia

W trzeciej kolejce Energa Basket Ligi Kobiet (w drugiej pauzowaliśmy) naszym rywalem w Sisu Arenie będzie VBW Arka Gdynia. To brązowy medalista poprzedniego sezonu. Początek meczu w środę, 19 października, o godz. 20.00.

To będzie debiut naszej drużyny w EBLK przed bydgoskimi kibicami w tym sezonie, bo – przypomnijmy – pierwsze spotkanie, zakończone minimalną porażką w dość dramatycznych okolicznościach, rozegraliśmy w Lublinie (68:72 z Polskim Cukrem AZS UMCS).

VBW Arka ma jak dotąd na swoim koncie dwie wygrane. O ile pierwsze zwycięstwo (86:57) było – można powiedzieć „planowe” – ponieważ rywalem podopiecznych Jeleny Skerović był beniaminek, grający wyłącznie krajowym składem, MKS Pruszków, o tyle drugi triumf należy docenić wyjątkowo, ponieważ na swoim parkiecie okazały się lepsze od mistrza kraju BC Polkowice.

Pojedynek był meczem walki, obrony i pełen zwrotów akcji, ale też i słabej skuteczności z obu stron – zaledwie po około 30 proc. z gry. Ostatecznie o końcowym wyniku (53:50) zadecydowały ostatnie sekundy. Pewnym ułatwieniem dla gospodyń był brak w szeregach „Pomarańczowych” bodaj najlepszej podkoszowej na polskich parkietach kontuzjowanej Stephanie Mavungi.

Z dobrej strony w tym spotkaniu pokazały się dwie obwodowe Amerykanki – obie z polskim paszportami: zdobywczyni 16 pkt Haley Górecki, która dołączyła do Arki przed tym sezonem oraz zadomowiona już nad Wisłą (najpierw Ślęza Wrocław, a od 2019 r. w Gdyni) Marissa Kastanek (11 „oczek”).

Odnotujmy jeszcze, że miejsce w pierwszej piątce VBW Arki ma Nathalie Fontaine. Szwedzka skrzydłowa w poprzednim sezonie występowała naszej ekipie.

Tekst: Tadeusz Nadolski